P4220042MVDr. Jaroslava Bláhová, akupunktura, fytoterapie čínské medicíny

Od dětství se jsem se ráda toulala přírodou, bavilo mne pozorovat vše, co se na loukách a v lese mění a vyvíjí v průběhu roku, uzavírání cyklů a opětovné rození nového. Sbírala jsem léčivky a ukládala je do herbářů. V té době mne oslovily knihy dr. Jonáše, ve kterých jsem se poprvé setkala s pohledem celostní čínské medicíny na člověka, na jeho zdraví. Čínská medicína neuvěřitelně přesně popisovala vše, co jsem okolo sebe vnímala a potvrzovala starou pravdu, že vše souvisí se vším. Tak jako se příroda snaží udržet dynamickou rovnováhu ekosystémů a jejich cykly, stejně se lidské tělo snaží udržet svou vnitřní homeostázu fungování orgánů, emocí a myšlenkových pochodů.

Lidské tělo je živeno stravou, jak všichni dobře víme, záleží rovněž na kvalitě vzduchu, který plíce dýchají, ale neméně důležitá je i „myšlenková a emocionální“ potrava. Harmonizací energetických drah v těle dokáže čínská medicína pomoci i v případech, na který pouze materiální přístup nepostačuje.

Čínská medicína je hluboce propracovaný lékařský systém, který dokáže závažnou nemoc odhalit dříve, než vznikne, a to na základě „zanedbatelných odchylek“ zdraví, kterým často nepřikládáme váhu.

Klientům nabízím řešení zdravotních problémů pomocí akupunktury a bylinných směsí, jejichž receptura je sestavena „přímo na míru“ pro každého.

Telefon: +420 739 820 460

E-mail:  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

   Profesní profil:

            - V roce 1995 jsem ukončila studium na fakultě všeobecného veterinárního lékařství

            Veterinární a farmaceutické university v Brně.          

- V letech 1999 - 2002 jsem absolvovala tříleté studium čínské medicíny – obor akupunktura v rámci Československé SinoBiologické společnosti ve spolupráci s pekingskou univerzitou  Guangming a Institutem Chuzen ve Francii.

- V letech 2004-2005 jsem se účastnila kurzů Esoterního léčení pod vedením autorizovaného učitele International Network of Esoteric Healing-Ludgera Scholla.

- V roce 2005 jsem získala akreditované osvědčení Masér pro sportovní a rekondiční masáže.

- V letech 2007-20011 jsem absolvovala Školu tradiční čínské medicíny - studium pěti dovedností organizovanou Vzdělávacím institutem TČM Bohemia, zakoncenou             zkouškou v roce 2012.

- V letech 2008- 2009 jsem absolvovala cyklus seminářů prof. M. Vinogradoffa - Spojení akupunktury a Yi-jingu.

- V roce 2010-2011 jsem prošla dvouletým výcvikem metody SRT.

- V roce 2011-2012 jsem absolvovala serii přednašek a praktické výuky Taoistické akupunktury, 10 nebeských kmenů, 12 pozemských větví, 5 prvků pod vedením Chrise Bunkella.

- Od roku 2012 jsem se stala poradcem firmy Energy.

- Absolvovala jsem řadu dalších doplňkových vzdělávacích seminářů.

Na cestě s čínskou medicínou, která se stala od prvního přečtení knih dr. Jonáše mou láskou, jsem potkala skvělé učitele, z nichž mnozí se stali mými dobrými přáteli a mnoho dobrých přátel, kteří se stali mými skvělými učiteli. Všem patří mé díky a místo v srdci.