Mgr. Judita Petríková

Čínskou medicínu jsem vystudovala na TCM Institutu v Praze.Judita1

Prvotní zvídavost a zájem se záhy proměnily ve fascinaci a obdiv, protože zdánlivá jednoduchost vztahů pěti elementů je ve skutečnosti předmětem nikdy nekončícího studia. Zrodilo se tak ve mně rozhodnutí hlouběji prozkoumávat a nakonec se i prakticky věnovat tomuto starodávnému léčebnému systému.

Pro klienty, kteří jsou zatím „čínskou medicínou nepolíbení“, se může zdát až nepochopitelné, že se jejich afty vysvětlují jako horkost, za jejich nespavost pro změnu může nedostatek krve anebo zimomřivost zase odpovídá oslabenosti yangu ledvin.

Důležitou součástí čínské medicíny je také nazíraní na duši, na duševní stav člověka. Smutky – prožívané i ty neprožité, nebo hněv – ten viditelný i ten potlačený, a vlastně veškeré emoce, které jako by se vychýlily (resp. nás vychylují „z normálu“), jsou součástí nás, lidí, a tak se nikdy neopomíjejí ani v diagnostice dle principů čínské medicíny, protože mnohokrát za „horkost“ mohou právě emoce.

Ke klientům přistupuji s respektem k jejich vlastní integritě, spíš jako průvodce, který pomáhá porozumět a uzdravovat přes vlastní skryté síly klienta, aby se opět dostavilo vytoužené zdraví a spokojenost v životě. Každý z nás unese jiné nároky a nejde o to kdo víc a kdo míň. Rozhodující je, jestli to, čemu jsme vystaveni, ještě je nebo už není pro nás únosné.

Vzdělání (vzdělávání) v oboru TČM:

  • Únor, 2012 – Červen, 2015 - ukončené 3,5 leté studium čínské medicíny na TCM Institut, Praha (základné vzdělání v oblasti čínské bylinné terapie, akupunktury, baňkování, a moxování + postgraduální témata z kliniky z pohledu TČM: alergie, astma, kožní problematika, trávicí problémy, problémy pohybového aparátu)
  • Červenec, 2015- Omlazovací techniky obličeje dle čínské medicíny (TCM Institut, Prah,akupunkturní ošetřování vrásek za účelem jejich zjemnění)
  • Květen, 2015 - Přednáška o kožních onemocněních (TCM Kongress Rothenburg, Německo)
  • Duben, 2015 - Odborná stáž na univerzitě TČM (Nanjing, Čína - přednášky na téma: obezita/hubnutí, nespavost, bolesti hlavy)
  • Květen, 2014 - Infekční onemocnění a akutní stavy (TCM Institut, Praha, chřipka, rýma, laryngitida, zánět moč. cest)
  • Říjen, 2013 - Gynekologie očima TČM (Inspirita, Praha, dysmenorea, endometrióza, menopauza)          

Kontakt:

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

  tel: 737 434 346